NPD: WoW i Conan królują w branży gier

Firma NPD, na co dzień zajmująca się przeprowadzaniem różnych analiz rynku, opublikowała właśnie listę najlepiej sprzedających się tytułów na PC. Jedyne słowo jakie przychodzi nam do głowy po głębszej analizie owego zestawienia: MMO.

NPD opublikowało listę 10 najlepiej sprzedających się tytułów na PC w maju. Dane dotyczą jedynie obszaru Stanów Zjednoczonych, jednak wymownie wskazują na rosnącą popularność gier typu MMO.

Pierwsze miejsce, które akurat było łatwe do przewidzenia, zajmuje tytuł Age of Conan: Hyborian Adventures. Jakby tego było mało, na trzeciej pozycji znajduje się... Age of Conan: Hyborian Adventures. Tyle tylko, że w wersji kolekcjonerskiej. Oba tytuły przedzielone są specjalnym zestawem The Sims 2 Double Deluxe.

To jednak nie wszystkie MMO na liście sporządzonej przez NPD. Czwarte miejsce zajmuje WoW: Battle Chest, dwa oczka niżej swoją pozycję okupuje World of Warcraft. Siódme miejsce tym razem przypadło dodatkowi do WoW, czyli The Burning Crusade.

Tak więc podsumowując: na dziesięć miejsc, pięć zajmowane jest przez gry typu MMO. Gdyby tego jeszcze było mało, to warto zauważyć, że owe pięć miejsc to jedynie dwa konkurencyjne tytuły. Aż strach pomyśleć co się będzie działo po wyjściu kolejnego dodatku do World of Warcraft...

Oto pełna lista opublikowana przez NPD:

1. Age of Conan: Hyborian Adventures

2. The Sims 2 Double Deluxe

3. Age of Conan: Hyborian Adventures CE

4. WoW: Battle Chest

5. The Sims 2 Kitchen & Bath Interior Design Stuff Expansion Pack

6. World of Warcraft

7. WoW: Burning Crusade Expansion Pack

8. The Sims 2 FreeTime Expansion Pack

9. Sim City 4 Deluxe

10. 15000 Games