NPD: rośnie sprzedaż gier komputerowych w USA

Jak podają analizy firmy badawczej NPD, sprzedaż na rynku gier komputerowych wzrosła w zeszłym miesiącu (w porównaniu do sierpnia 2007 roku) o 9 procent. Co prawda, dane te dotyczą jedynie rynku Stanów Zjednoczonych, jednak mogą stanowić dobry prognostyk dla trendów globalnych.

Analiza jaką przeprowadziło NPD obejmowała oprogramowanie, sprzęt oraz akcesoria dodatkowe. Brano pod uwagę jedynie okres jednego miesiąca - sierpnia.

Łączna sprzedaż na rynku gier komputerowych wyniosła w zeszłym miesiącu w USA ponad jeden miliard dolarów. Trzynastoprocentowy wzrost zanotowało oprogramowanie. Sprzęt może pochwalić się jedynie o 3% lepszym wynikiem w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Zdaniem przedstawicielki NPD, Anity Frazier, sprzedaż sprzętu w tym roku będzie rosła dalej. W dużym stopniu przyczyni się do tego obniżka cen konsoli Xbox 360, jaką zastosował ostatnio Microsoft.

Warto wspomnieć, że w sierpniu w Stanach Zjednoczonych konsola giganta z Redmond sprzedawała się lepiej (o około 10 tysięcy sztuk) od swojego największego rywala, czyli PlayStation 3. Poza konkurencją jest, rzecz jasna, Nintendo Wii które sprzedało się w liczbie ponad dwukrotnie większej.


Zobacz również