NTV2500 - wszystko w jednym

Amerykańska firma Neon Technologies wyprodukowała przystawkę telewizyjną, łączącą w jednej obudowie telefon internetowy, odtwarzacz DVD i przeglądarkę WWW.

Firma Neon Technologies wyprodukowała urządzenie, łączące w jednej obudowie odtwarzacz DVD, przeglądarkę WWW i telefon internetowy. NTV2500 z jednej strony podłącza się do odbiornika telewizyjnego, z drugiej - do linii telefonicznej. Wbudowany odtwarzacz DVD umożliwia oglądanie filmów, słuchanie płyt CD czy CD-R z nagranymi plikami MP3. Przystawka internetowa służy nie tylko do oglądania witryn WWW czy pisania e-maili. Dzięki wbudowanej kamerze można ją używać w roli wideotelefonu internetowego.

Sprzęt jest wyposażony w procesor Intel Mobile Pentium, taktowany zegarem o częstotliwości 266 MHz, modem 56k i kartę sieciową. Ma wbudowaną kamerę, pilota, mikrofon i klawiaturę. Do NTV2500 można podłączyć też drukarkę. Niestety, urządzenie dostosowane jest do amerykańskiego standardu telewizyjnego NTSC i nie zanosi się na to, by było sprzedawane w Europie. A szkoda, gdyż zważywszy na cenę (600 USD) byłaby to atrakcyjna propozycja.