NU nagrywa 16x

Firma NU zaprezentowała nową nagrywarkę DVD - DDW-162. Urządzenie potrafi nagrywać krążki dwuwarstwowe - z prędkością 2,4x, zaś jednowarstwowe krążki DVD wypala z maksymalną prędkością 16x.

NU nagrywa 16x

DDW-162

Tak szybko zapisywane są płyty DVD+R. Nośniki DVD-R nagrywane z prędkością 8x. Krążki wielokrotnego zapisu - DVD+RW i DVD-RW - zapisywane są, odpowiednio, z prędkością 8x i 4x. Parametry zapisu i odczytu płyt CD-R/CD-RW to 48x/32x/48x.

Napęd został wyposażony w systemy JustLink oraz Dual Suspension Mechanism - zapobiegają one występowaniu błędów zapisu. Nu DDW-162 w sklepach pojawić ma się w sierpniu (ceny na razie nie podano) - urządzenie sprzedawane będzie wraz z kompletem oprogramowania, w skład którego wejdą m.in. programy Nero VISION, PowerDVD 5 oraz Nero Express 6.

NU nagrywa 16x

HDW-162

Warto również wspomnieć, że w ofercie NU pojawi się wkrótce zewnętrzna wersja tego napędu - oznaczona jako HDW-162. Cechą wyróżniającą to urządzenie będzie, oprócz nietypowego kształtu, wbudowany tuner TV. Niestety, jego ceny oraz dokładnej daty wprowadzenia na rynek na razie nie podano.

Więcej informacji:

http://www.nuniverse.com