NVIDIA 7150i - graficzna rewolucja na płytę główną?

NVIDIA wprowadza na rynek 3 nowe procesory graficzne przeznaczone do montowania na płytach głównych. Według zapewnień producentów GeForce 7150, najwyższy z oferowanych modeli, charakteryzuje się wydajność na poziomie podstawowych kart graficznych z rodziny GeForce.

Nowe układy GeForce 7150i, 7100i i 7050i obsługują magistralę systemową 1333 MHz i przeznaczone są do współpracy ze wszystkimi procesorami Intela przeznaczonymi do komputerów stacjonarnych. Ponadto układy mogą obsługiwać wyjścia HDMI lub DVI, a co za tym idzie umożliwiają oglądanie treści chronionych na telewizorach lub projektorach HD.

NVIDIA twierdzi, że wprowadzając ten produkt na rynek, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie, na komputery potrafiące wykorzystać dobrodziejstwo trójwymiarowej grafiki w takich aplikacjach jak Google Earth, Office 2007 czy Acrobat Reader.

O nowych chipsetach rozmawiamy z Tomem Petersenem z Dyrektorem Marketingu Technicznego koncernu NVIDIA. Zobacz film NVIDIA 7150i - graficzna rewolucja na płytę główną?