NVIDIA Project SHIELD: zobacz na filmie, jak działa funkcja strumieniowania gier z PC

NVIDIA udostępniła film pokazujący w akcji przenośną konsolę Project SHIELD. Możemy się dzięki niemu przekonać, jak sprawdza się funkcja streamowania gier z komputera PC.

Podczas styczniowych targów CES NVIDIA zaprezentowała swoją najnowszą mobilną platformę, czyli Tegrę 4. Wspominając o pierwszym urządzeniu z niej korzystającym amerykańska firma zaskoczyła wszystkich i przedstawiła swój najnowszy gadżet: przenośną konsolę o nazwie Project SHIELD.

Urządzenie to pracuje pod kontrolą Androida, przypomina kontroler konsoli Xbox 360 i wyposażone zostało w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jego zasilanie pozwalać ma na 10 godzin zabawy, natomiast wbudowany moduł WiFi umożliwiać streamowanie gier z komputera PC wyposażonego w kartę graficzną NVIDII. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak czytamy na stronie firmy, możemy nadal grać w swoją ulubioną grę w dowolnym miejscu domu.

NVIDIA przedstawia funkcje nowej konsoli

NVIDIA w ramach zapoznawania graczy ze swoim nowym gadżetem (prawdopodobnie trafi on do sklepów w drugim kwartale) zapowiedziała, że będzie w ramach kampanii “Project SHIELD PC Mondays" prezentować co tydzień film ukazujący jego możliwości. Dzisiaj mamy okazję przedstawić Wam pierwszy z nich.

Widać na nim, jak działa wspomniana wcześniej funkcja strumieniowania. Gra Borderlands 2 przesyłana jest na ekran konsolki z komputera Falcon Tiki PC korzystającego z wydajnej karty graficznej GeForce GTX 680. Wszystko odbywa się bez zauważalnego opóźnienia przy 60 klatkach na sekundę. Nad wszystkim czuwa aplikacja na Androida, która zostanie udostępniona, gdy konsola pojawi się na rynku.

Zapraszam do obejrzenia filmu:

Gry na Androida

Demonstracja ta wygląda całkiem imponująco. Chętnie zobaczyłbym też, jak prezentują się na konsoli gry na Androida, o czym z pewnością za jakiś czas będziemy mieli okazję się przekonać.

Będąc przy tym temacie przypomnę jeszcze tylko, że pierwszą grą przygotowaną z myślą o platformie Tegra 4 ma być bazująca na silniku Unity 3D gra Codex The Warrior. Zobaczcie promujący ją film:

Ponadto m.in. czeskie studio Bohemia Interactive zapowiedziało niedawno, że pracuje nad przeznaczoną początkowo wyłącznie dla Project SHIELD grą ArmA Tactics.

_____________________

Jaka jest Wasza opinia na temat konsoli NVIDII?


Zobacz również