NVIDIA RTX 4060 - znamy datę premiery. Ale czy warto czekać?

Do sieci trafiły informacje dotyczące najnowszej karty z rodziny GeForce. Czym różni się od edycji Ti i ile będzie kosztować?

Fot.: Videocardz

Karty graficzne rodziny RTX rządzą na rynku, zostawiając za sobą AMD oraz Intela, który nie przebił się ze swoimi kartami Arc. Edycja RTX 4060 Ti pojawiła się już jakiś czas temu, jednak wciąż nie było wiadomo, kiedy na rynek wkroczy edycja bez "Ti" w nazwie, czyli RTX 4060. Obiecuje ona niezłą wydajność przy niskiej cenie, a więc jest ze wszech miar godna uwagi.

Jak podają przecieki, właśnie dzisiaj, 12 czerwca, modele SKU mają być rozsyłane do producentów sprzętu OEM, a także partnerów, którzy przygotują na ich podstawie swoje wersje karty. A premiera ma nastąpić 29 czerwca. Embargo na recenzje schodzi kolejnego dnia, więc jeszcze w czerwcu powinny ukazać się pierwsze recenzje układu. A oto jego specyfikacja w porównaniu z RTX 4060 Ti:

NVIDIA RTX 4060 - znamy datę premiery. Ale czy warto czekać?

Fot.: VideoCardz

Zwraca uwagę dość atrakcyjna cena producenta. Została ustalona na 299 dolarów, czyli ok. 1232 zł. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wydajność nie pozostawi wiele do życzenia i za stosunkowo niewielką ceną zyskamy kartę o dużych możliwościach.

Zobacz również:

  • Nvidia RTX 4070 – wszystko, co wiemy, cena, gdzie kupić [18.08.2023]
  • Recenzja: Ada Lovelace dla mas... sprawdzam MSI RTX 4060 TI Gaming X Trio

Źródło: VideoCardz


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: