NVIDIA: gry na PC mają się świetnie

Najnowsze badania jednoznacznie pokazują, że pogłoski o śmierci gier na PC i wypieraniu ich przez konsole są głęboko przesadzone. Gry komputerowe w dalszym ciągu świetnie się sprzedają. Pokazuje to raport przedstawiony przez firmę NVIDIA.

Jak się okazuje, wiele osób woli grać w gry na PC, doceniając większe możliwości jakie dają nowoczesne karty graficzne. Fakty są nieubłagane. Moc obliczeniowa komputerów, dzięki urządzeniom takim jak chociażby GeForce GTX 580 jest niemal 9-krotnie większa aniżeli konsol. Dla porównania, jeszcze w 2005 roku komputery były tylko o 50 proc. "szybsze" aniżeli konsole. Teraz jest to wskaźnik na poziomie 890 proc.

Dane zaprezentowane przez firmę NVIDIA pokazują, że dochody wygenerowane ze sprzedaży gier przeznaczonych na PC są coraz większe. Prognozy dla tego segmentu rynku są jeszcze korzystniejsze. Szacuje się, że już w 2014 roku gry na PC prześcigną tytuły przeznaczone na konsole. Całość ilustruje następujący wykres.

Zobacz również:

  • Steam przeszedl lifting. Oto, co się zmieniło
  • Taką wyprzedaż to ja rozumiem. Znakomite gry na PC już od 5 złotych
NVIDIA: gry na PC mają się świetnie

Inną zmianą trendu jest wzrost znaczenia dystrybucji poprzez drogę elektroniczną. Wiele osób woli dokonać zakupu drogą elektroniczną (na przykład poprzez platformę Steam) niż decydować się na klasyczną "pudełkową" grę. Wartość gier na PC sprzedanych w ten sposób wyniosła ponad 16 miliardów dolarów. Jeśli te dane porównamy z poprzednim wykresem wyjdzie nam na to, że większość gier na PC kupowana jest dzisiaj drogą elektroniczną.

Badania zostały zaprezentowane podczas oficjalnej premiery gry Batman Arkham City.

Jak pokazują więc powyższe dane, branża gier na PC wcale nie będzie traciła na znaczeniu. Zagrożeni z kolei mogą poczuć się producenci gier przeznaczonych tylko i wyłącznie na konsole...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: