NVIDIA może produkować smartfony i tablety. To dobry pomysł?

Z informacji podanych przez serwis Mobile-Review wynika, że już w połowie roku NVIDIA może zaprezentować własne smartfony i tablety.


Serwis Mobile-Review twierdzi, że NVIDIA zamierza poważniej wkroczyć na rynek mobilny. W jaki sposób? Dostarczając własne referencyjne smartfony i tablety. Urządzenia te miałyby oczywiście pracować pod kontrolą platformy Tegra i przynieść NVIDII m.in. następujące korzyści:

- zabezpieczenie pozycji na rynku

- dzięki budowie od podstaw firma uzyskałaby możliwość kontroli designu, wydajności i funkcji finalnego sprzętu

Warto tutaj też pamiętać, że NVIDIA nie porywa się z motyką na słońce. Ma przecież bowiem duże doświadczenie w tworzeniu referencyjnych konstrukcji, czego przykładem są jej karty graficzne.

Oprogramowanie

Oczywiście pozostaje również kwestia oprogramowania. Niestety o ile jednak nic obecnie bliżej nie wiemy na ten temat, o tyle zaangażowanie NVIDII mogłoby znacznie usprawnić proces aktualizacji, który mógłby być jednocześnie wdrażany na wszystkich referencyjnych produktach korzystających z Tegry, niezależnie od ich marki.

Kiedy?

Mobile-Review twierdzi, że pierwsze referencyjne 7- i 10-calowe tablety NVIDII powinniśmy poznać w maju lub czerwcu.

To kolejna niespodzianka...

Na koniec warto przypomnieć, że to nie pierwsza tegoroczna zaskakująca "sprzętowa" informacja dotycząca NVIDII. Podczas niedawno zakończonych targów CES 2013 dowiedzieliśmy się bowiem, że zamierza ona produkować własną przenośną konsolę Project Shield opartą na platformie Tegra 4.

_____________________

Co sądzicie planach NVIDII?