NVIDIA odpowiada Torvaldsowi na słowa "Nvidia, pierd****e się!"

Kilka dni temu Linus Torvalds ostro wypowiedział się na temat NVIDII. Nie trzeba było długo czekać, aby wydała ona oświadczenie w tej sprawie.

Kilka dni temu podczas spotkania ze studentami Uniwersytu Aalto w Helskinkach Linus Torvalds w odniesieniu do zapewnianego przez NVIDIĘ wsparcia dla Linuksa (oczywiście pomijamy tutaj Androida) jasno stwierdził, że "Nvidia jest najgorszą firmą, z którą do tej pory przyszło mu współpracować". Co interesujące, tak się przy tym zdenerwował, że postanowił następująco zakończyć swoją wypowiedź:

"Nvidia, pierd****e się!"

Oświadczenie NVIDII

Kluczowy gracz na rynku kart graficznych w odpowiedzi na zarzuty Torvaldsa zapewnił, że wsparcie dla Linuksa jest dla niego bardzo ważne i wystosował następujące oświadczenie:

"Chociaż rozumiemy, że niektórzy ludzie woleliby, abyśmy dostarczali pełną dokumentację naszych wewnętrznych GPU, lub byli bardziej aktywni w dyskusjach społecznych nad rozwojem jądra Linuksa, podjęliśmy decyzję, że będziemy wspierać Linuksa naszymi procesorami graficznymi poprzez wykorzystanie wspólnego kodu NVIDII zamiast wspólnej infrastruktury Linuksa. Chociaż może to nie wszystkich zadowala, to jednak pozwala zapewnić naszym klientom najbardziej spójne doznania związane z GPU, niezależnie od systemu operacyjnego, czy platformy"

NVIDIA zwróciła ponadto uwagę na otwarty projekt Bumblebee mający na celu zapewnienie wsparcia technologii Optimus przez GNU/Linux oraz swój ogromny udział w rozwoju jądra ARM Linux.