NVIDIA: tablety o wydajności Xbox'a 360 już w 2013 roku

NVIDIA przedstawiła prognozę dotyczącą wzrostu wydajności kart graficznych. Wynika z niej, że już za rok tablety dorównają pod tym względem konsoli Xbox 360.

NVIDIA udostępniła serwisowi AnadTech wykres, z którego można się dowiedzieć, co sądzi na temat wzrostu wydajności grafiki na rynkach komputerów PC, konsol do gier i urządzeń mobilnych takich jak tablety/smartfony.

Wynika z niego, że najbardziej dynamicznym wzrostem pod tym względem będą się mogły pochwalić urządzenia mobilne. Dzięki temu oraz zastojowi, który dotknął konsole, już w przyszłym roku tablety zaoferować mają zdaniem NVIDII wydajność na poziomie wydajności Xbox'a 360. Rok później powinny być już od niego szybsze.

Oczywiście komputery PC pozostaną na szczycie.

Jeżeli prognozy NVIDII się potwierdzą, z pewnością na tablety trafi więcej rozbudowanych i zaawansowanych graficznie gier, co prawdopodobnie dobije rynek konsol przenośnych oraz negatywnie wpłynie na sprzedaż konsol "stacjonarnych". Tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że producenci dążąc do poprawy jakość grania na tabletach najprawdopodobniej zaczną niektóre z nich wyposażać w fizyczne kontrolery.

Przykład konceptu takiego urządzenia znajduje się na grafice powyżej. Prezentuje ona projekt Fiona firmy Razer, czyli tablet skonstruowany przede wszystkim z myślą o graczach.