NVIDIA zwalnia 360 pracowników

NVIDIA ogłosiła, że w najbliższym czasie zmniejszy zatrudnienie w firmie o około 6.5%. Zaoszczędzony w ten sposób kapitał posłuży do rozwijania "innych obszarów" zainteresowania firmy.

Zwolnienie 6.5% pracowników NVIDII pozbawi pracy około 360 osób na całym świecie (również w Stanach Zjednoczonych). Firma jednocześnie ogłosiła, że przeznaczy część oszczędności (od 7 do 10 milionów dolarów) na odprawy dla pracowników oraz "inne wydatki" związane ze zwolnieniami (szefostwo firmy zapewnia, że byli pracownicy otrzymają inne propozycje pracy).

CEO firmy, Jen-Hsun Huang, powiedział, że "decyzja była bardzo trudna, ale niezbędna w dzisiejszych realiach biznesowych". Dodał również, że pomimo zwolnień, firma nadal zamierza mocno inwestować w bardzo kosztowne i nowoczesne rozwiązania jak środowisko programowania CUDA czy procesory typu Tegra. Wszystko to ma sprawić, że NVIDIA szybko ustabilizuje swoją pozycję na rynku oraz zapewni sobie płynność finansową.

NVIDIA od około dwóch miesięcy zasypywana jest pozwami sądowymi w sprawie wadliwych układów graficznych, które dostarczyła do notebooków różnych producentów. Sprawa jest dla firmy bardzo poważna - jej akcje po opublikowaniu sprawy spadły niemal o 30 procent. Przedstawiciele firmy zapewnili też, że przeznaczą 200 mln dolarów na pokrycie kosztów niezadowolonych klientów. Sprawę opisaliśmy szczegółowo w artykułach "Nvidia: wadliwe karty będą nas kosztować 196 mln USD" oraz "USA: poważne zarzuty przeciwko firmie Nvidia".


Zobacz również