NVidia oferuje SLI dla Intela

Firma NVidia postanowiła udostępnić sterowniki, które umożliwią stosowanie technologii SLI (Scalable Link Interface) na płytach głównych wyposażonych w nowy chipset Intela - X58, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów na płytce PCB.

Dotychczasowa polityka NVidii nie umożliwiała stosowania technologii SLI na innych płytach głównych, aniżeli wyposażonych w chipset kalifornijskiego koncernu znanego głównie z serii kart graficznych GeForce. SLI można do tej pory było wykorzystać na płytach z innym chipsetem jedynie w połączeniu z dodatkowym układem, w postaci specjalnego mostka nForce (modele 100 lub 200). Rozwiązanie to zastosowano m.in. w intelowskiej platformie Skulltrail.

Otrzymanie stosownej licencji od NVidii będzie jednak wymagało pewnej weryfikacji w postaci procesu certyfikacji, które będzie musiało przejść każde urządzenie, jeśli ma być oznaczone logo SLI. Po pozytywnym przejściu testów producent płyty głównej musi wykupić licencje (jej cena nie jest znana), po czym NVidia udostępni specjalny klucz, który należy umieścić w BIOS-ie urządzenia. Sterowniki Forceware po wykryciu klucza uaktywnią następnie tryb SLI.


Zobacz również