NW-HD3 - nowy odtwarzacz Sony z obsługą MP3

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już na początku 2005 roku, na europejski rynek trafi nowy model cyfrowego walkmana Sony z twardym dyskiem, obsługujący pliki muzyczne w formacie MP3.

NW-HD3 - nowy walkman cyfrowy Sony z obsługą MP3

NW-HD3 - nowy walkman cyfrowy Sony z obsługą MP3

O planach zaimplementowania obsługi formatu MP3 w cyfrowych walkmanach Sony pisaliśmy już wcześniej w artykule "Wsparcie dla MP3 w przenośnych odtwarzaczach Sony". Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszej kolejności zaopatrzone w nią zostały modele dysponujące pamięcią flash.

Model NW-HD3 nie różni się niczym szczególnym od swojego poprzednika (NW-HD2), poza wspomnianą już bezpośrednią obsługą plików audio w formacie MP3 (zmianie nie uległa również pojemność wbudowanego dysku twardego - 20 GB). Oczywiście, zachowano także możliwość odtwarzania plików w autorskim formacie ATRAC3.

NW-HD3 trafi na europejskie półki sklepowe na początku przyszłego roku i kosztować ma 489 USD (369 EUR). Sony zapewnia, iż najnowszy cyfrowy walkman posiada 2,5-krotnie wyższą żywotność baterii, niż iPod. Co warte podkreślenia, klienci internetowego sklepu muzycznego iTunes Music Store, nie będą mogli odtworzyć zakupionych w nim plików na odtwarzaczu Sony. Podobnie w odwrotną stronę - plików ze sklepu Sony Connect nie posłuchamy na iPodzie.


Zobacz również