NZXT Tempest - król przepływu powietrza

Tajwańska firma NZXT przedstawiła nową obudowę o nazwie Tempest. Urządzenie, które jest określane przez producenta jako "król przepływu powietrza", wyposażono aż w sześć wentylatorów.

NZXT Tempest to obudowa typu mid-tower, przeznaczona przede wszystkim dla graczy - pozwala na skorzystanie z płyt ATX, MICRO-ATX, BABY AT i E-ATX oraz wyposażona została (opcja) w 500-watowy zasilacz. Mierzy ona 211,5 x 521,5 x 562 mm, waży 11,2 kg (bez zasilacza) i może pomieścić osiem 3,5-calowych dysków twardych. Co ciekawe, urządzenie wyposażone zostało aż w sześć wentylatorów (przednia ścianka: 2 x 120 mm (Niebieskie LED), górna ścianka: 2 x 140 mm, tylna ścianka: 1 x 120 mm, boczna ścianka: 1 x 120 mm (Niebieskie LED)), co ośmieliło producenta do stwierdzenia, że urządzenie to prawdziwy "król przepływu powietrza". Warto też wspomnieć o wyprowadzonym na górze panelu z wejściami E-SATA/USB.

NZXT Tempest - król przepływu powietrza

NZXT Tempest

"Skuteczny przepływ powietrza jest kluczowy elementem przy projektowaniu wysokiej jakości obudów przeznaczonych dla graczy. Dzięki niemu wszystkie komponenty są zdolne do pracy na swoim optymalnym poziomie" - powiedział Johnny Hou z NZXT. "Dzięki systemowi składającemu się z sześciu wentylatorów stworzyliśmy "króla przepływu powietrza". Kombinacja zdolności chłodzenia, miejsca oraz możliwości stworzenia ogromnej pojemności powoduje, że nowa obudowa to najlepsze w swojej klasie rozwiązanie dla entuzjastów oraz graczy" - dodaje Hou.

Nowa obudowa została wyceniona na 99 USD. Do sprzedaży powinna trafić na początku kwietnia.

Więcej informacji: NZXT.