Na Allegro wreszcie kupimy na raty

Allegro po latach oczekiwań udostępniło możliwość dokonywania zakupów na aukcjach w systemie ratalnym. Cały proces ma być maksymalnie szybki i uproszczony, a zdolność kredytowa określana przez liczbę pozytywnych komentarzy kupującego.

Wprawdzie zakupy ratalne były możliwe już wcześniej, ale odbywało się to poza systemem aukcyjnym Allegro i często wiązało się z wizytą w banku celem przedstawienia niezbędnych dokumentów i podpisania umowy kredytowej, co nie należało do najszybszych rozwiązań. PayU, które wraz z Alior Sync będzie udzielać kredytów zapowiada, że cała procedura potrwa maksymalnie piętnaście minut.

Allegro z opcją zakupów na raty

Allegro z opcją zakupów na raty

Aby skorzystać z nowej usługi oferowanej przez największy polski portal aukcyjny należy w formularzu zamówienia jako formę płatności wybrać raty PayU. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku online na stronie banku. W wypadku pozytywnej decyzji wystarczy jeszcze zweryfikować prawdziwość swoich danych poprzez wykonanie przelewu zwrotnego na kwotę jednego złotego. Jeżeli kupujący nie otrzyma pożyczki, będzie mógł bez żadnych konsekwencji zrezygnować z zakupów.

Raty można zaciągnąć na wybrane produkty dostępne na aukcjach Allegro. Minimalna kwota pożyczki to 300 złotych, a maksymalna - 20 000 złotych. Okres spłaty wynosi od 3 do 36 miesięcy, a oprocentowanie to 11-14%. Na zdolność kredytową decydujący wpływ ma mieć liczba pozytywnych komentarzy na koncie kupującego. Wariant zakupu na raty będzie dostępny dla większości użytkowników z wyłączeniem niezarejestrowanych użytkowników, kont Firma i Junior, instytucji charytatywnych, kont nie w pełni aktywnych i zablokowanych.

Wprowadzenie systemu ratalnego na Allegro można określić małą rewolucją w handlu elektronicznym. Niemal całkowite ograniczenie formalności, błyskawiczna decyzja kredytowa, a wszystko to bez wychodzenia z domu - taki wariant z pewnością przyciągnie klientów i będzie cieszył się ich dużym zainteresowaniem.