Na CyanogenMod oparty o Androida L jeszcze trochę poczekamy

Google po raz pierwszy przed premierą nowej wersji swojego mobilnego systemu operacyjnego wypuściło wersję testową na kilka miesięcy przed premierą. Użytkownicy modyfikacji o nazwie CyanogenMod mieli nadzieję, że jej twórcy szybko przerobią wczesną wersję Androida L i udostępnią dla większej liczby urządzeń, niźli dwa Nexusy od Google. To się jednak szybko nie stanie.

CyanogenMod od czasu przekształcenia się z grupy entuzjastów rozwijających własną wersję systemu Google w firmę nieco zwolnił tempo rozwoju. Deweloperzy skupieni wokół projektu nie są już zainteresowani wydawaniem niestabilnego oprogramowania ku uciesze fanów, a skupiają się na dostarczeniu na rynek dopracowanego oprogramowania. Obecnie stabilne wydanie tej modyfikacji oparte jest nadal o Androida 4.3 Jelly Bean.

Z tego powodu CyanogenMod nie ma w planach pracy nad dostosowaniem do swojej wersji Androida bazy w postaci wczesnej wersji Androida L. Obecnie trwają dopiero prace nad dopracowaniem Androida 4.4 KitKat. Firma uznała próbę dopasowania Androida L do CyanogenModa za stratę czasu. Oprogramowanie udostępnione przez Google w obecnej formie jest na tyle niestabilne, że nie ma sensu rozpoczynać prac i lepiej poczekać na stabilne wydanie.

Na CyanogenMod oparty o Androida L jeszcze trochę poczekamy

Prace nad CyanogenModem bazującym na Androidzie L rozpoczną się dopiero po oficjalnej prezentacji nowego systemu, która przewidziana została na jesień tego roku. Niestety, z tego powodu na stabilne wydania użytkownicy poczekają zapewne kilka miesięcy. Wcześniej pojawią się co prawda wersje Nighlty i Beta, ale nie są one rekomendowane do codziennego użycia.