Na GTA V dla komputerów PC jeszcze trochę poczekamy. Najpewniej do marca 2014

Od premiery GTA 5 na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 gracze korzystający z komputerów PC czekają na doniesienia dotyczące edycji tej gry na komputery stacjonarne. Wygląda na to, że trzeba będzie poczekać na ten tyłuł jeszcze kilka miesięcy, ale dziś w ramach Świąt możemy spodziewać się... zapowiedzi.

Plotki na temat GTA 5 dla komputerów PC krążyły jeszcze przed premierą nowej, hitowej gry od studia Rockstar w wersji na konsole Microsoft Xbox oraz Sony PlayStation 3. Do tej pory wszystkie części serii Grand Theft Auto trafiały na komputery stacjonarne, ale przy piątej odsłonie, także pierwszej z trybem GTA Online z prawdziwego zdarzenia, gracze są nadal trzymani w niepewności.

Najnowszy przeciek dotyczący wersji GTA 5 dla komputerów PC pochodzi, jak donosi serwis dsogaming.com, od pracownika brytyjskiego oddziału internetowego giganta Amazon. Dowodem ma być screen z rozmowy z przedstawicielem pomocy sklepu. Wedle tych plotek już dziś, najwidoczniej w ramach prezentu na Gwiazdkę, ma się pojawić oficjalna zapowiedź gry. Premiera wedle tego pracownika odbędzie się jednak dopiero za trzy miesiące, w marcu 2014 roku.

Na GTA V dla komputerów PC jeszcze trochę poczekamy. Najpewniej do marca 2014

Ile w tym wszystkim prawdy można jak na razie wyłącznie zgadywać, a zrzut ekranu może być po prostu sfabrykowany. Data zapowiedzi ustalona na Wigilię wydaje się dość nieprawdopodobna, ale już data premiery (12 marca w USA i 14 marca w Europie) brzmi bardzo przekonująco i pokrywa się z poprzednimi plotkami. Trzeba też brać pod uwagę to, że Amazon w przeszłości już był źródłem przecieków, więc tak samo może być także tym razem.