Na Gamescom Microsoft zapowiedział nową wersję Xbox One z większym dyskiem

Podczas prezentacji w trakcie targów Gamescom gigant z Redmond zapowiedział nie tylko nowe gry, w tym tytułów wydanych ekskluzywnie na konsolę Microsoftu, ale też zupełnie nową wersję konsoli z powiększonym dyskiem twardym.

Właśnie zakończyła się konferencja Microsoftu podczas targów Gamescom w Kolonii. Firma Satyi Nadelli chwaliła się w trakcie swojej prezentacji kolejnymi tytułami, w jakie będą mogły grać osoby, które zakupiły lub zakupią w przyszłości konsole Xbox One.

Nie zabrakło prezentacji Assassin’s Creed Unity, odświeżonej serii Halo, Quantum Break, wielu różnych gier z kategorii Indie i nowego Call of Duty. Największym zaskoczeniem było natomiast ogłoszenie, że najnowsza część serii Tomb Raider będzie wydana wyłącznie na konsolę Xbox One, co bardzo rozzłościło fanów serii zainteresowanych konsolą Sony, a nie Microsoftu.

Nowości zapowiedziane przez Microsoft nie ograniczały się jednak tylko do gier. Zapowiedziano bowiem wprowadzenie nowych wersji Xbox One. Jedną z nich jest biała edycja konsoli, którą do tej pory mogli kupić wyłącznie pracownicy giganta z Redmond. Będzie ona sprzedawana wraz z grą Sunset Overdrive.

Druga wersja konsoli Microsoftu jest jeszcze ciekawsza i oferowana będzie razem z grą Call of Duty: Advanced Warfare. Konsola będzie miała specjalne malowanie oraz, co jest sporym zaskoczeniem, terabajtowy dysk twardy. W normalnej edycji Xbox One dla gracza dostępne jest tylko 500 gigabajtów pamięci.

Xbox One zadebiutował na wybranych rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych, w listopadzie zeszłego roku. W Polsce premiera konsoli przewidziana została na początek września. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy trafią do nas specjalne edycje konsoli zaprezentowane dzisiaj przez Microsoft w trakcie targów Gamescom.