Na Mazowszu kupisz bilet na pociąg przez komórkę

Koleje Mazowieckie poinformowały o uruchomieniu systemu pozwalającego na sprzedaż biletów za pośrednictwem telefonów komórkowych. Z pewnością jest to bardzo przydatne rozwiązanie, z którego skorzysta część z tysięcy osób podróżujących pociągami po Mazowszu.

Polskie koleje jakie są każdy widzi. Wpadka za wpadką, brud w pociągach oraz niepunktualność to cechy charakteryzujące tę dziedzinę naszej gospodarki.

Okazuje się jednak, że również tutaj pojawiają się interesujące i bardzo przydatne dla społeczeństwa rozwiązania. Potwierdza to ogłoszona właśnie przez Koleje Mazowieckie i Mennicę Polską inicjatywa, która polega na uruchomieniu systemu płatności za bilet przez telefon komórkowy.

Zobacz również:

  • Mapy Google już z płatnościami za parkingi. Czy funkcja trafi do Polski?
  • Chrome - 4 rozszerzenia, które pomagają w skupieniu

Opiera się on na uniwersalnym systemie SkyCash, który działa we wszystkich sieciach GSM i jest obsługiwany przez każdy telefon z dostępem do Internetu. Dzięki niemu pasażerowie podróżujący blisko 800 pociągami po Mazowszu będą mogli kupić:

- bilety strefowe czasowe normalne i ulgowe (bilety ważne w pierwszej, drugiej oraz trzeciej strefie)

Bilety dobowe imienne normalne i z ulgą (40% i 50%)

- bilety według ofert specjalnych obowiązujących na odcinkach: Warszawa Zachodnia - Otwock oraz Warszawa Włochy - Warszawa Rembertów.

"Taki sposób sprzedaży wiąże się z oszczędnością czasu i z pewnością ułatwi pasażerom podróżowanie pociągami. Szukanie kas i stanie w kolejkach nikomu nie sprawia przyjemności, a w tym przypadku wystarczy tylko telefon komórkowy z dostępem do Internetu i bilet możemy mieć właściwie od ręki" - powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Jak z tego skorzystać?

Aby móc kupować bilety za pośrednictwem telefonu komórkowego należy zainstalować specjalną aplikację, dokonać rejestracji w systemie SkyCash i naładować swoje konto.

Chcąc ją pobrać należy w mobilnej przeglądarce telefonu wpisać adres m.skycash.com. Jest też drugi sposób polegający na wysłaniu pustego SMS-a na numer 510 510 205 (ponosimy przy tym koszty zgodne z cennikiem operatora).

Po wykonaniu tych czynności właściciel telefonu będzie mógł dokonać zapłaty poprzez menu "Usługi/Bilety". Gdy następnie podczas jazdy zostanie poproszony o okazanie biletu przez kontrolera, wystarczy, że pokaże ekran aplikacji z kodem 2D oraz danymi dotyczącymi biletu.

Więcej informacji:

www.mazowieckie.com.pl

www.skycash.com