Na Windows 10 dla smartfonów poczekamy dłużej

Microsoft poinformował, że zamierza skupić się na systemie Windows 10 dla komputerów PC. To zaś oznacza, że Windows 10 dla smartfonów na pewno nie pojawi się na rynku "latem".

Wiceprezydent Microsoftu, Terry Myerson, zapowiedział podczas poświęconej Windows 10 konferencji Build 2015, że celem jego firmy jest, aby za maksimum 3 lata na rynku działało miliard urządzeń z nowym systemem. Przede wszystkim miał tutaj na myśli komputery PC, lecz liczba ta zawiera również "okienkowe" smartfony Lumia.

Premiera Windows 10

Podczas konferencji usłyszeliśmy, że termin premiery Windows 10 nie ulegnie zmianie: trafi on na rynek "latem". Dowiedzieliśmy się jednak dodatkowo, że Microsoft skupił się przede wszystkim na wersji dla komputerów PC. Prace nad systemem dla smartfonów pozostały "w tyle". To oznacza, że "dziesiątka" dla tych urządzeń nie zostanie wydana latem. Kiedy więc? Nieco później Joe Belfoire poinformował, że "pod koniec roku".

Zobacz również:

  • Windows 10 - 16 prostych sposobów na przyśpieszenie działania systemu [PORADNIK]
  • Windows 11 - Build 22538 zawiera przeciek dalszych zmian systemu

Decyzja ta nie jest zaskakująca. Microsoft postąpił bowiem podobnie z systemem Windows 8.1 i jego smartfonowym wariantem Windows Phone. Ponadto być może miał tutaj na uwadze żenująco niską popularność smartfonów z "okienkowym" systemem.

Które smartfony dostaną Windows 10?

O tym możecie przeczytać na stronie PCWorld.pl.