Na Xbox One pełne wersje gier będzie można testować bezpłatnie przez 24 godziny

Microsoft szykuje kolejną nowość dla graczy, która ma zachęcić ich nie tylko do zakupu nowej konsoli Xbox One, ale też regularnego opłacania Xbox Live Gold. Gracze, którzy zdecydują się na abonament mają otrzymać dostęp na 24 godziny do pełnej wersji gier pisanych z myślą o konsoli nowej generacji firmy z Redmond.

Konsola Xbox One obecna jest na rynku od blisko roku, a już na początku września trafi oficjalnie do sprzedaży również w Polsce. Microsoft zdaje sobie jednak sprawę, że jego produkt sprzedaje się wyraźnie gorzej niż konkurencyjne rozwiązanie od Sony, dlatego szuka kolejnych rozwiązań mających zachęcić niezdecydowanych graczy.

Firmie Satyi Nadelli zależy też na tym, żeby gracze po zakupie konsoli płacili też abonament Xbox Live Gold, co zapewni producentowi konsoli stały dopływ gotówki. Sam abonament już teraz dostarcza dużo bonusów, w tym możliwość grania w gry w trybie wieloosobowym oraz bezpłatny dostęp do wybranych gier w ramach Games with Gold. Podobnie wygląda to zresztą w przypadku abonamentu PlayStation Plus dla konsol Sony.

Microsoft chce rozszerzyć swoją ofertę o nową funkcję o nazwie Free Play Day with Gold, co pozwoli na testowanie gier przed zakupem. W założeniu ma pozwolić to graczom na testowanie pełnych wersji gier przez 24 godziny bez żadnych ograniczeń, które są domeną okrojonych gier w trybie demo. Nie wiadomo niestety jeszcze, czy i kiedy nowa funkcja zostanie udostępniona oraz czy dotyczyć będzie pełnej oferty, czy tylko wybranych tytułów.

źródło: polygon.com