Na dobrej drodze

Z odzyskiwaniem danych stykasz się dopiero w sytuacji kryzysowej, kiedy powszechnie używa się określenia "za późno". Dobrze wiedzieć, że możesz wtedy polegać na wyspecjalizowanym oprogramowaniu.


Z odzyskiwaniem danych stykasz się dopiero w sytuacji kryzysowej, kiedy powszechnie używa się określenia "za późno". Dobrze wiedzieć, że możesz wtedy polegać na wyspecjalizowanym oprogramowaniu.

Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że stanie się coś złego, to na pewno do tego dojdzie. Ta reguła dotyczy również komputerów i megabajtów danych, które przerabiają każdego dnia komputery na całym świecie. Kiedyś przychodzi ten moment, w którym twoje najważniejsze dokumenty z jakiegoś powodu zaczynają rozpływać się w cyberprzestrzeni. Jeśli doświadczyłeś już takiej sytuacji, a nie byłeś na tyle rozsądny, aby przechowywać ich zapasowe kopie, zapewne znasz smak porażki. Jednak nie załamuj rąk - twoja sytuacja nie jest jeszcze tak tragiczna, jak mogłoby się wydawać. Zwróć uwagę na wszechstronny program o nazwie Ontrack EasyRecovery Professional 6.1, który pokrótce prezentujemy poniżej.

Dane z odzysku

Prywatne centrum odzyskiwania utraconych danych w Ontrack EasyRecovery Professional do twoich usług.

Prywatne centrum odzyskiwania utraconych danych w Ontrack EasyRecovery Professional do twoich usług.

EasyRecovery Professional 6.1 to w zasadzie pakiet kilku narzędzi, na który składają się: EasyRecovery 6.1 DataRecovery, EasyRecovery 6.1 FileRepair oraz EasyRecovery 6.1 EmailRepair. Do tego dochodzi jeszcze znakomity moduł do diagnostyki różnych parametrów twardych dysków. W ramach DataRecovery będziesz w stanie odzyskać dane utracone w wyniku przypadkowego skanowania, przywrócić pliki usunięte po formatowaniu twardego dysku, a także w ostateczności przeszukać uszkodzone partycje sektor po sektorze, aby znaleźć dokumenty. Masz jeszcze do dyspozycji bardziej zaawansowane kryteria odzyskiwania, które możesz ręcznie definiować.

Za naprawianie uszkodzonych plików określonego typu i dostęp do nich odpowiada sekcja FileRepair. Zestaw narzędzi "reanimacyjnych" obejmuje swoim zasięgiem problematyczne pliki Worda, Excela, Accessa, prezentacji PowerPointa, a także archiwów w formacie ZIP. Użytkownicy korzystający na co dzień z poczty elektronicznej mogą również poczuć się bezpieczniej. Dzięki sekcji EmailRepair mają możliwość odzyskania najważniejszych wiadomości z uszkodzonych plików DBX (Outlook Express) oraz PST (Microsoft Outlook). Przyjrzyjmy się jeszcze przez chwilę narzędziom diagnostycznym, jakie znajdziesz w programie EasyRecovery Professional 6.1. Możesz testować zainstalowane nośniki danych pod kątem potencjalnych problemów, monitorować ich stan, korzystając z systemu wczesnego ostrzegania o awariach (S.M.A.R.T.), sprawdzać ilość dostępnego miejsca na wszystkich partycjach, weryfikować ustawienie zworek, a także analizować strukturę plików na danej partycji.

Poważnie i na temat

Ile jeszcze zostało miejsca na twardym dysku? Zapytaj o to Ontrack EasyRecovery Professional.

Ile jeszcze zostało miejsca na twardym dysku? Zapytaj o to Ontrack EasyRecovery Professional.

Jeśli jesteś administratorem serwera pocztowego Microsoft Exchange w dużej korporacji i temat bezpieczeństwa danych spędza ci sen z powiek, może powinieneś pomyśleć o PowerControls 4.0. Jego podstawowe zadanie to szybkie odszukanie i odzyskanie kompletnych skrzynek pocztowych wybranych użytkowników (w tym kontaktów, kalendarza, zadań czy załączników do wiadomości). PowerControls 4.0 radzi sobie z różnymi rodzajami zapasowych kopii danych i nie wymaga korzystania z jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. Wygodny kreator pomoże ci znaleźć brakujące dane nawet w bardzo złożonych archiwach. Co więcej, oferuje zaawansowany system wyszukiwania według słów kluczowych oraz wcześniej zdefiniowanych kryteriów odnoszących się do tytułu, treści wiadomości i załączników. Najbardziej zaprawionym w bojach administratorom przyda się tryb tekstowy, umożliwiający pisanie skryptów automatyzujących działanie PowerControls 4.0.

Niewygodne informacje

A co zrobić, gdy masz poufne dane i nie chcesz, aby wpadły w niepowołane ręce? Możesz zatrzeć ślady ich istnienia dzięki programowi Data Eraser 2.02. Narzędzie dostępne w dwóch edycjach (Personal i Professional) pozwala na szybkie i nieodwracalne usuwanie danych z twardych dysków. Bardziej rozbudowana edycja Data Eraser 2.02 Professional kasuje pliki także z dysków SCSI, zamazuje je nawet 99 razy i po zakończeniu operacji drukuje specjalny Certyfikat Nadpisania Danych, dodatkowo potwierdzający skuteczność działania.

Informacje

Ontrack EasyRecovery Professional 6.1

Ontrack,http://www.ontrack.pl

Cena 2190 zł