Na drodze do uni(fikacji)


Samsung SCX-4200

Najmocniejszą stroną SCX-4200 jest ekonomia. Niskiej cenie samego kombajnu towarzyszą niewygórowane koszty eksploatacyjne. Tani druk jest raczej wyjątkową cechą modeli wyposażonych w bęben zintegrowany z tonerem, zwłaszcza, że cały zespół ma być wymieniany już po trzech tysiącach stron. W tych warunkach uzyskanie dziesięciu groszy za stronę należy uznać za sukces.

Nie tylko ekonomia

Parametry techniczne i wyniki testów

Parametry techniczne i wyniki testów

Samsung SCX-4200

Samsung SCX-4200

W urządzeniu Samsunga jest wiele elementów, które mogą pogorszyć funkcjonalność, jakość i szybkość pracy urządzenia, ale nie muszą. Pierwszym z nich jest skaner. Pracuje w technologii CIS, dodatkowo wyróżnia się najniższą rozdzielczością, 600 dpi. Skan zdjęcia jest nie najlepszy - zachowując prawidłowo ciemniejsze fragmenty, "przypala" jaśniejsze. To efekt słabej, programowo wzmocnionej dynamiki. Paradoksalnie dzięki niej i obniżonej wrażliwości na kolory ma my jeden z lepszych bilansów szarości. Nie imponuje także jakość w niższej rozdzielczości, ale wystarcza do zastosowań biurowych. Szybkość skanowania jest dobra w niskiej rozdzielczości, ale już w 600 dpi tempo bardzo spada.

W stosunku do poprzednich modeli Samsunga z grupy najtańszych wyraźnie poprawił się moduł druku. Czerń kryje dużo lepiej, szczegóły zaczynają wychodzić z tła. Rozdzielczość jest wystarczająca także do kreślenia delikatnych figur. Nieźle rozkłada się intensywność w gradientach, jeśli tylko nie są za ciemne, bo wtedy cieniowanie jest niewłaściwe, a szczegóły zlewają się w jedną plamę. Szybkość druku utrzymuje się w średniej. Strony do druku są przygotowywane w procesorze komputera. Dlatego ważne jest przejście portu USB ze standardu 1.2 do 2.0.

Ocena PCWK

Ocena PCWK

Parametry:

    Technologia druku laser

    Rozdzielczość 600x600 dpi

    Porty USB 2.0

    Skaner CIS, 600x2400 dpi

Informacje Samsung

tel. 022 6074400,http://www.samsung.pl

Cena 599 zł