Na dzień przed 802.11n, czyli obiecanki-cacanki

Nowe produkty MIMO D-Linka oparto na najszybszych obecnie urządzeniach z serii D-Link Air Plus Xtreme G, wzbogacając je o dodatkowe układy anten i technologię 2XR (Xccelerated Rates at Xtended Ranges), która ma znacznie zwiększać szybkość przesyłu danych. Tym samym dotychczasowi użytkownicy produktów z serii AirPlus Xtreme G mogą korzystać z części najnowszych udogodnień po bezpłatnej aktualizacji oprogramowania.

Na dzień przed 802.11n, czyli obiecanki-cacanki

Karta PCMCIA D-Link DWL-G650M

Firma Veracomp wypożyczyła nam do testów router DI-634M (cena: 500-570 zł, w zależności od sklepu), natomiast polski oddział D-Linka udostępnił dodatkowo kartę DWL-G650M.

Maksymalny zasięg według Netgear

Urządzenia Netgear z serii RangeMax wykorzystują technologię Super G oraz inteligentnych anten MIMO (SMART Antenna) i dlatego zapewniają większy zasięg i prędkość transmisji danych, korzystając z chipsetów Atherosa.

Na dzień przed 802.11n, czyli obiecanki-cacanki

Router Netgear RangeMax

Bezprzewodowy router RangeMax WPN824 wyposażony jest aż w siedem anten wewnętrznych, które dynamicznie badają środowisko sieciowe, identyfikując zakłócenia i fizyczne przeszkody. Urządzenie wybiera jedną ze 127 możliwych kombinacji anten po to, aby zoptymalizować sygnał radiowy, wybierając dla niego najlepszą ścieżkę transmisji. Dzięki temu dane przesyłane są z najwyższą dostępną szybkością i na możliwie największym obszarze, co zgodnie z informacją umieszczoną na opakowaniu, ma zapewnić 1000-procentowy wzrost zasięgu i szybkości transmisji w porównaniu do standardu 802.11g. Dodatkowo nawet urządzenia 802.11b/g mają działać o 50 procent szybciej!

Na dzień przed 802.11n, czyli obiecanki-cacanki

Karta (tzw. dongiel) NetGear WPN111