Na kogo głosować. Latarnik wyborczy i inne quizy

Ewybory.eu

Dobre testy są oczywiście pomocne. Chcąc jednak dokonać bardziej świadomego wyboru prezydenta warto lepiej przyjrzeć się kandydatom. Można tutaj skorzystać np. z portali oferujących wiele danych na ich temat. Jednym z nich jest blog Ewybory.eu, który zapewnia dostęp do takich informacji jak:

- wyniki sondaży prezydenckich

- biografia każdego kandydata

- linki do stron wspierających każdego kandydata

- spoty wyborcze kandydatów

Ponadto oferuje możliwość zapoznania się z poglądami kandydatów w formie arkusza Google Docs. Przeglądając go okazuje się, że poruszane tutaj kwestie są naprawdę ważne dla całego naszego społeczeństwa, lub poszczególnych jego grup. Dotyczą m.in.: ewentualnego wsparcia Ukrainy, legalnej aborcji, legalizacji marihuany w celach leczniczych, podatków (VAT, PIT, CIT), ZUS-u, związków partnerskich i prywatyzacji polskich lasów. Co istotne, zdecydowanej większości odpowiedzi przypisane jest hiperłącze prowadzące np. do YouTube, gdzie na własne oczy można zobaczyć wypowiedź danego kandydata na wybrany temat.

Wybory prezydenckie 2015 - poglądy kandydatów

Wybory prezydenckie 2015 - poglądy kandydatów

Podsumowanie

Internet to źródło cennych danych bez problemu dostępne dla większości z nas. Może pomóc niezdecydowanym osobom w podjęciu decyzji, którego kandydata poprzeć. Może też jednak doprowadzić do tego, że osoba, która już na 100% pewna była swojego wyboru po wypełnieniu quizu przekona się, iż jej idealnym kandydatem jest zupełnie ktoś inny...