Na miarę czasu

Jeśli chodzi o oprogramowanie typu PIM (Personal Information Manager), to mamy się czym pochwalić. Rodzimy Draco Organizer został ostatnio zaktualizowany, a kolejna wersja przynosi sporo nowości.

Mniej zorientowanym w temacie należy się słowo wprowadzenia. Draco Organizer to osobisty zarządca informacji dobrze znany wśród polskich internautów. Ma rozbudowany kalendarz z możliwością zapisywania najważniejszych spotkań, terminów, spraw do załatwienia. Pozwala na odbieranie elektronicznej korespondencji dzięki wbudowanemu klientowi pocztowemu. Wszystkie kontakty użytkownika gromadzi książka adresowa. Z kolei na tajne dane (hasła, numery PIN) przewidziano sejf, dodatkowo zabezpieczony hasłem. Draco Organizer pozwala na czytanie wiadomości z kanałów RSS i wysyłanie SMS-ów.

Integracja postępuje

Najnowsza wersja programu wprowadza sporo użytecznych nowości poszerzających funkcjonalność i ułatwiających pracę. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na możliwość instalacji i uruchamiania Draco Organizera na urządzeniach typu PenDrive (kluczach USB). Interesująca jest również integracja z komunikatorem głosowym Skype (import kontaktów, prowadzenie rozmów oraz wysyłanie SMS-ów).

W module poczty pojawiło się okno powiadomień o nowych wiadomościach. Ponadto poszerzono system reguł, wprowadzono filtrowanie przesyłek według nadawcy oraz tematu, a także uzupełniono zestaw operacji edycyjnych na wiadomościach. Z pewnością przyda się również dodatkowy przełącznik do szybkiej klasyfikacji wiadomości - pożądana lub spam. W książce adresowej dodano pola: NIP, PESEL, Konto, Zawód oraz Języki. Na karcie Dane osobowe możesz już dodawać miniaturę zdjęcia. Zmiany nie ominęły kalendarza. Pojawiły się nowe tryby widoku: tygodniowy oraz miesięczny. Jeśli twój tydzień roboczy i zakres godzin pracy jest inny od standardowego, Draco Organizer pozwala zdefiniować własny. Rozbudowano panel zadań, spotkań i rocznic, wprowadzając dodatkowe parametry. Czytnik kanałów RSS zaktualizowano o nowe kanały oraz możliwość ich grupowania w kategorie tematyczne. Teraz możesz już dodawać własne kanały RSS do listy już istniejących. Drobne zmiany nastąpiły również w sekcji sejfu oraz notatek. Pierwszą wzbogacono o nowe metody filtrowania zgromadzonych danych, a w drugiej poszerzono możliwości edytowania.

Na zewnątrz bez zmian

Największą modyfikację graficzną w nowej wersji Draco Organizera przeszła... strona internetowa producenta. Interfejs programu, poza kosmetycznymi poprawkami, nie zmienił się prawie wcale. A szkoda, bo w obecnej postaci wydaje się trochę przestarzały (choć nadal funkcjonalny). Nie zmienił się również sposób dystrybucji. Draco Organizer w wersji bezpłatnej do użytku domowego wyświetla reklamy i dodaje je również do wiadomości pocztowych. Cena komercyjnej wersji Professional, wyposażonej dodatkowo w opcję pracy grupowej, wynosi 149 złotych (licencja jednostanowiskowa).


Zobacz również