Na nowego Androida 4.4 KitKat i smartfona LG Nexus 5 jeszcze poczekamy

Wiele wskazywało na to, że dzisiaj w nocy polskiego czasu Google zaprezentuje najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat oraz nowego smartfona Nexus 5, za którego produkcję ma być odpowiedzialne koreańskie LG. Tak się nie stało, ale nie znaczy to, że nic o nadchodzącym telefonie i spodziewanej aktualizacji systemu operacyjnego nie wiemy.

Od kilku tygodniu chodzą plotki, jakoby Google miało zaprezentować nową wesję systemu Android oraz najnowszy telefon pracujący pod jego kontrolą jeszcze w październiku. Miało stać się to wczoraj w nocy na poświęconej temu konferencji. Okazuje się, że nic takiego nie miało miejsca, a na nowego Nexus 5 od LG będziemy musieli jeszcze poczekać.

O telefonie z przecieków wiemy naprawdę sporo. Jego produkcją ma ponownie zająć się LG, który odpowiada za zeszłorocznego i ciepło przyjętego przez rynek Nexusa 4. Nowy Nexus 5 ma mieć topowe podzespoły na które składać się będzie ekran Full HD oraz procesor Qualcomm Snapdragon 800. Jego specyfikacja pojawia się w coraz większej ilości miejsc w sieci, a telefon przez chwilę widniał nawet na stronie sklepu Google Play.

Na nowego Androida 4.4 KitKat i smartfona LG Nexus 5 jeszcze poczekamy

kitkat-android

Jeśli chodzi o nowego Androida, to tak naprawdę nie ma żadnych potwierdzonych informacji oprócz jego numeru i nazwy kodowej. Wiemy, że będzie to Android 4.4 KitKat, gdzie nazwa jest efektem współpracy Google i Nestle. Można założyć, że zadebiutuje on wspólnie z Nexusem 5, ale jakie wprowadzi nowości i kiedy zobaczą go na swoich urządzeniach użytkownicy telefonów z nakładkami nie wiadomo.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi