Na odsiecz Panterze

Producenci zewnętrznych dysków twardych, w związku z ostatnimi doniesieniami o nieprawidłowej współpracy najnowszego systemu Mac OS X 10.3 z dyskami FireWire, udostępnili aktualizacje oprogramowania swoich urządzeń.

Szerzej o tym problemie pisaliśmy już wcześniej. Producenci zewnętrznych dysków twardych podłączanych poprzez port FireWire (wśród których znalazły się takie firmy, jak LaCie, WebieTech, oraz Other World Computing), w odpowiedzi na problem udostępnili aktualizacje oprogramowania swoich urządzeń usuwające zaistniałą usterkę.

Wraz z pojawieniem się pierwszych przypadków utraty dostępy do danych na dyskach FireWire po zainstalowaniu najnowszego Mac OS'a, pojawiły się również pierwsze komentarze ze strony poszczególnych firm. Koncern Apple orzekł, iż wina leży po stronie chipsetu Oxford 922 oraz jego oprogramowania w wersji 1.02 produkcji firmy Oxford Semiconductor. W odpowiedzi Oxford Semiconductor podkreślił, iż ich zdaniem problem wynika raczej z innego sposobu współpracy systemu Mac OS X 10.3 z dyskami FireWire. Firma udostępniła najnowszy zestaw sterowników o oznaczeniu 1.05. Jeszcze inne zdanie na ten temat ma firma WebieTech. Jej zdaniem sytuacja, w której najczęściej występuje usterka dotyczy podłączania dysków FireWire800 do standardowych portów FireWire, które dysponują mniejszą prędkością przesyłu danych.

Zobacz również:

  • Apple chce wykorzystać iPhone'y do wykrywania autyzmu dziecięcego

Więcej informacji:

LaCie -http://www.lacie.com

WebieTecg -http://www.wiebetech.com

Other World Computing -http://eshop.macsales.com

Apple - http://www.apple.com