Na pohybel saracenom!

W nadchodzący weekend do sklepów w naszym kraju trafi kontynuacja strategii czasu rzeczywistego pt. Twierdza: Krzyżowiec.

Podobnie jak w pierwszej części, akcja gry przeniesie nas w Średniowiecze. Tym razem jednak będziemy budować, bronić i atakować twierdze, wybudowane na terenach muzułmańskich, które tak upodobali sobie krzyżowcy w wiekach średnich. W grze możemy wcielić się zarówno w przywódcę wojsk chrześcijańskich, dążących do zdobycia Ziemi Świętej, jak i broniących swoich terytoriów muzułmanów. Podczas rozgrywki przyjdzie nam więc budować pustynne twierdze, którym trzeba będzie zapewnić nie tylko warunki do obrony, ale przede wszystkim dostawy wody.

Do swojej dyspozycji gracze będą mieli średniowieczne jednostki i machiny oblężnicze.

Gra trafi do sklepów już jutro (17 października) i będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej w cenie 79,90 zł. Dziś już zapraszamy do pobrania z naszego serwera FTP dwóch niewielkich, ale za to niezwykle wciągających mini gier promujących ten tytuł - Crossbow Commander i Desert Warrior. Na naszym serwerze FTP znajdziecie również grywalne angielskie demo gry.

Plik do pobrania:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?sys=gry&id=1635

Crossbow Commander polega na rozstawianiu kuszników w odpowiednich miejscach na planszy i wydawaniu im rozkazów do oddania strzału. Kto pierwszy celnie trafi wszystkich żołnierzy przeciwnika – wygrywa.

Plik do pobrania:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?id=1376&sys=gry

Desert Warrior pozwala natomiast poćwiczyć umiejętności łucznicze. Na początku strzelamy do tarczy określając kąt nachylenia strzału. Tarcze są ruchome i aby przejść do kolejnego etapu trzeba zdobyć określoną liczbę punktów przy ograniczonej liczbie strzał. Jeżeli ta sztuka się powiedzie, przyjdzie nam stoczyć pojedynek z saraceńskim łucznikiem. Czasami również możemy postrzelać do przelatującego ptactwa.

Plik do pobrania:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?id=1634&sys=gry

Więcej informacji o grze:

http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=793

Strona oficjalna:

http://stronghold.godgames.com/crusader/


Zobacz również