Na ścieżce dźwiękowej z GTA 5 dwa utwory znalazły się bezprawnie

Twórcy GTA 5 mogą mieć problemy z powodu umieszczenia na ścieżce dźwiękowej dwóch utworów rapera Daza Dillingera. Twierdzi on, że nie udzielił studiu pozwolenia na wykorzystanie jego piosenek i teraz domaga się wstrzymania sprzedaży gry oraz zniszczenia wszystkich niesprzedanych kopii.

W serii Grand Theft Auto od zawsze dużą popularnością cieszyły się starannie przygotowane soundtracki, które pozwalały na słuchanie podczas jazdy samochodem kilku stacji wirtualnego radia. Wygląda jednak na to, że tym razem mogą stać się one przyczyną problemów dla Take Two, czyli wydawcy GTA 5.

Raper Daz Dillinger wystosował do twórców GTA 5 oficjalne wezwanie, w którym nawołuje do zaprzestania naruszania jego dóbr. Twierdzi, że nie udzielił zgody na wykorzystanie w ścieżce dźwiękowej w grze utworów C-Walk oraz Nothin’ But the Cavi Hit. Wcześniej artysta odrzucił propozycję studia, które oferowało za możliwość wykorzystania obu piosenek 4271 dolarów wynagrodzenia.

Na ścieżce dźwiękowej z GTA 5 dwa utwory znalazły się bezprawnie

GTA 5

Chociaż Daz Dillinger, jak mówi, propozycję odrzucił, to utwory i tak znalazły się na płycie z grą. Teraz muzyk wzywa studio odpowiedzialne za GTA 5 do przedstawienia mu lepszej oferty lub alternatywnie wycofania płyt z grą ze sklepów i zniszczenia wszystkich niesprzedanych kopii. Jak zareaguje na to Rockstar dowiemy się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, ponieważ tyle dokładnie czasu mają oni na ustosunkowanie się do wniosku artysty.

źródło: tmz.com