Na taką informację fani Apple czekali od lat! iPhone 15 Pro MAX otrzyma istotne usprawnienie

W sieci pojawiły się nowe przecieki na temat tegorocznych flagowców amerykańskiej marki.

Fot. Konrad Łącki / PCWorld.pl

iPhone 14 Pro był modelem, który mocno odświeżył linię telefonów sygnowaną logiem nadgryzionego jabłuszka. Urządzenie wprowadziło kilka istotnych zmian, dotyczących zarówno podzespołów, jak i konstrukcji modelu. Największą z nich - z marketingowego punktu widzenia - było pozbycie się charakterystycznego notcha oraz zastąpienie go drobnym wcięciem na kamerę do selfie (oraz Face ID) w kształcie pigułki. Firma z Cupertino zadbała również o poszerzenie funkcjonalności tego rozwiązania i zaprezentowała opcję Dynamic Island. Wśród pozostałych, istotnych modyfikacji można wymienić również:

  • wprowadzenie Always On Display,
  • zastosowanie nowego procesora,
  • dodanie łączności satelitarnej.

Zmianę przeszedł również aparat główny, który po latach otrzymał znacznie wyższą rozdzielczość. Obiektyw w iPhone'ach 14 oraz 14 Pro MAX oferuje 48 Mpix, czyli zdecydowanie więcej niż kamery we wszystkich modelach z poprzednich lat, w przypadku których wciąż powtarzała się jednostka o rozdzielczości 12 Mpix.

iPhone 14 Pro w kolorze czarnym na szarym tle.

Fot. Konrad Łącki / PCWorld.pl

Nowe spekulacje na temat iPhone'a 15 dotyczą kolejnych modyfikacji w obrębie zestawu obiektywów. Tegoroczny flagowiec Apple najprawdopodobniej otrzyma kamerę peryskopową, która pozwoli użytkownikom na wykonywanie zdjęć z 5-krotnym lub 6-krotnym zoomem optycznym. Na rynku znajduje się już kilka popularnych urządzeń z Androidem, oferujących podobne rozwiązanie. Pierwszym z nich jest Galaxy S23 Ultra, czyli jeden z największych konkurentów iPhone'a 14 Pro. Drugim smartfonem jest model, który mógł umknąć uwadze części fanów branży mobile.

Zobacz również:

Mowa o Vivo X80 Pro, czyli jednym z najciekawszych flagowców jakie nasza redakcja miała okazję testować w poprzednim roku. Mój kolega Adrian, który recenzował omawiany model, podsumował go w następujący sposób:

Smartfon wygląda świetnie i jest nieskazitelnie zbudowany. Ekran również daje samą przyjemność z użytkowania - jest świetnie skalibrowany, szczegółowy i jasny - podobnie głośniki, które na każdym poziomie głośności idealnie dają sobie radę. Ogólnie jest to telefon, którego nie sposób nie polecić - jeśli więc szukamy smartfona, a cena nie gra roli - Vivo X80 Pro powinien znaleźć się na szczycie naszej listy marzeń.

Flagowiec Vivo prezentował również świetne możliwości fotograficzne, a efekty uzyskane przy pomocy urządzenia możecie sprawdzić na PCWorld. iPhone 15 Pro nie będzie więc pierwszym flagowcem z kamerą peryskopową, ale z całą pewnością może on stanowić mocną konkurencję dla pozostałych modeli z podobną funkcją.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: