Na targach IFA 2014 ma pojawić się Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Sony ma zaprezentować na początku września podczas targów IFA 2014 w Berlinie kilka nowych urządzeń. Wygląda na to, że jednym z nich może być nowy tablet o krótszej przekątnej ekranu, niż 10,1 cala obecne w poprzednich dwóch tabletach z rodziny Xperia Z.

Wśród urządzeń, jakie planuje pokazać światu Sony podczas swojej konferencji na targach IFA 2014 może znaleźć się zupełnie nowy tablet. Jeśli wierzyć wszystkim plotkom, byłoby to już czwarte urządzenie z linii Xperia Z, które pojawiłoby się podczas berlińskiej imprezy. Do tej pory słyszeliśmy o dwóch smartfonach Sony Xperia Z3 i Sony Xperia Z3 Compact oraz tablecie Sony Xperia Z3 Tablet.

Wszystkie trzy z tych urządzeń będą kolejnymi wersjami smartfonów i tabletów wydanych w przeszłości. Niewykluczone jednak, że w ofercie japońskiego producenta po raz pierwszy pojawi się ośmiocalowy tablet. Plotki o takim urządzeniu pojawiły się już w przeszłości, ale teraz trafił do sieci zrzut ekranu przedstawiający listę nadchodzących urządzeń od Sony i dowiedzieliśmy się, jaką nazwę mógłby nosić taki tablet.

Jeśli wierzyć danym z tej listy, urządzenie miałoby się nazywać Xperia Z3 Tablet Compact, co nawiązywałoby do wydanego na początku 2014 roku telefonu Xperia Z1 Compact. Nazwa wskazuje też na to, że sprzęt miałby mieć praktycznie takie same parametry, nie licząc długości przekątnej, rozdzielczości i pojemności baterii, jak 10,1-calowy Xperia Z3 Tablet. Czy faktycznie takie urządzenie się pojawi dowiemy się jednak dopiero za nieco ponad 2 tygodnie.

źródło: phonearena.com