Na tę funkcję PS5 czekali wszyscy gracze! Sony testuje nowości

Wreszcie! Sony udostępniło wybranym graczom możliwość testowania funkcji PS5, na którą czekamy od premiery konsoli.

PlayStation 5 jest stale rozwijane przez Sony (fot. Sony)

PlayStation 5 to kawał solidnego sprzętu, jednak konsol japońskiego producenta nie otrzymała w dniu premiery wszystkich funkcji, którymi mógł pochwalić się sprzęt konkurencji. W zasadzie od dnia debiutu, gracze prosili Sony o zapewnienie wsparcia dla VRR (co już nastąpiło) i rozdzielczości 1440p. Możemy już potwierdzić, że po ponad 1,5 roku od premiery posiadacze PS5, otrzymają to, na co tak długo czekali.

PS5 już z 1440p

Choć może się to wydawać zaskakujące, to konsola Sony oferuje jedynie wsparcie dla rozdzielczości 720p, 1080p i 4K. Co jednak z posiadaczami monitorów i telewizorów 1440p? Do tej pory nie mogli oni liczyć na żadne programowe rozwiązania od Sony. Jak jednak poinformował Hideaki Nishino - wiceprezes Sony, właśnie rozpoczęły się beta testy najnowszej wersji oprogramowania systemowego PS5, która m.in. zapewni wsparcie dla rozdzielczości 1440p. Jak jednak podkreśla Sony, nie tylko posiadacze dedykowanych monitorów i telewizorów skorzystają na wprowadzaniu renderowania 1440p. Na przykład, jeśli będziecie grać w grę o wyższej rozdzielczości natywnej, np. 4K, będziecie mogli skorzystać z ulepszonego antyaliasingu poprzez supersampling do rozdzielczości 1440p.

VRR już jest, teraz pora na 1440p. Nowa funkcja już niebawem będzie dostępna dla wszystkich graczy

VRR już jest, teraz pora na 1440p. Nowa funkcja już niebawem będzie dostępna dla wszystkich graczy (fot. Sony)

Na razie nowe rozwiązania mogą testować wybrani gracze z USA, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Jak jednak podkreślił Hideaki Nishino - dostęp do nowych funkcji systemu PS5 wszyscy gracze otrzymają jeszcze w tym roku. Warto przy tym podkreślić, że testowana właśnie wersja oprogramowania kryje w sobie jeszcze kilka ciekawych funkcji jak choćby "Gamelisty", czyli foldery zaprojektowane w celu ułatwienia organizacji gier. Więcej na ten temat przeczytacie na oficjalnym blogu Sony.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: