Nad Angry Birds popracują specjaliści z Futuremark Games Studio

Firma Rovio poinformowała, że kupiła Futuremark Games Studio, czyli odpowiedzialny za tworzenie gier dział znanej z benchmarków firmy Futuremark. Jak widać, twórca popularnej gry Angry Birds rośnie w siłę.

Angry Birds Space - kolejny hit

Firma Rovio to twórca bijącej rekordy popularności serii gier o wściekłych ptakach (Angry Birds). O tym, że fiński producent radzi sobie znakomicie świadczy fakt, że rok temu zakupił studio Kombo Animation Studio, natomiast obecnie zamierza zwiększyć swoje możliwości dokonując kolejnej inwestycji, tym razem kupując Futuremark Games Studio.

Futuremark Games Studio to odpowiedzialny za tworzenie gier dział firmy Futuremark, która znana jest przede wszystkim z takich produktów jak programy testujące komputer - PCMark i 3DMark. Z efektami pracy studia możecie się zapoznać pod tym adresem.

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami [24.09.2021]
  • Angry Birds na zegarkach Huawei - nowe tarcze dostępne!

“Oni są niesamowicie utalentowanym i doświadczonym zespołem i jesteśmy zachwyceni, że będziemy mieć ich na pokładzie. Sukces firmy Rovio opiera się na doskonałości naszego zespołu, a Futuremark Games Studio będzie wspaniałym dodatkiem." - powiedział Mikael Hed, prezes Rovio Entertainment.

Angry Birds Space - kolejny hit

Warto przypomnieć, że najnowszy przedstawiciel "ptasiej" serii - Angry Birds Space (efekt współpracy Rovio i NASA) - cieszy się niesamowitą popularnością wśród graczy. W zaledwie trzy dni od swojej premiery został on bowiem pobrany aż 10 milionów razy.

___________________

Wciąż nie mogę zrozumieć fenomenu gier o wystrzeliwanych ptakach. W każdym razie ich wielbiciele mogą chyba liczyć na dostawy kolejnych, bardzo ciekawych tytułów.