Nadchodzą Gwiezdne Wojny w 3D

Ile razy można wznawiać sagę George'a Lucasa? Prawdopodobnie w nieskończoność. Wciąż czekamy na wszystkie jej odsłony na płytach Blu-ray, a już dochodzą nas wieści mówiące, iż Star Wars doczeka się edycji 3D.

Takie informacje opublikował serwis The Hollywood Reporter. Powołując się na anonimowe źródła, jego redakcja napisała, że George Lucas zgodził się na wydanie "nowej wersji" wszystkich części Gwiezdnych Wojen po obejrzeniu Avatara i zapoznaniu się z danymi dotyczącymi przewidywanej sprzedaży telewizorów 3D. To dobra wiadomość.

Złe wiadomości są natomiast dwie. Ci sami informatorzy twierdzą, że kolejna edycja Star Wars będzie wydawana w kolejności numerycznej. Pierwsze Gwiezdne Wojny w 3D, które trafiłyby do sklepów to Epizod 1. Datę premiery tej części źródła The Hollywood Reportera ustaliły na rok 2012. Następnie, co mniej więcej dwanaście miesięcy, wielbiciele kina mieliby otrzymywać kolejną odsłonę serii. Gdyby wieści te potwierdziły się, to Powrót Jedi zostałby wydany dopiero w okolicach roku 2017.

Zobacz również:

  • NASA zabiera chętnych w podróż po Marsie
  • Star Wars Knights of the Old Republic Remake trafi na PS5. Zobacz zwiastun
  • Najciekawsze zestawy LEGO dla graczy i fanów popkultury

po

Na temat plotki póki co nie wypowiedział się Lucas ani nikt z jego otoczenia. Można jednak założyć, że bardziej prawdopodobna wersja wydarzeń to ta, w której saga rzeczywiście zostanie wydana w 3D. Trzeba jednak brać pod uwagę, że do tej pory Star Wars nie doczekało się edycji na płytach Blu-ray. Premiera takiej wersji filmu odbędzie się dopiero za rok. Wszystko wskazuje więc na to, że osoby, które zainwestowały w telewizory 3D nieprędko (lub wcale) nacieszą się trójwymiarowym atakiem na Gwiazdę Śmierci.