Nadchodzą poważne zmiany w Age of Conan

Funcom wypuścił na rynek nowego MMORPGa, Age of Conan. Już teraz mona stwierdzić, że gra spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Producentowi to jednak nie wystarcza i już teraz zapowiada pierwsze, wielkie zmiany.

Jak widać ogromna ilość graczy jaka zdecydowała się zakupić grę Age of Conan podziałała na Funcom bardzo mobilizująco. Od daty premiery nie upłynęło bowiem wiele czasu, a producent już zapowiada pierwsze zmiany.

Pierwsze znaczące ulepszenie nazywać się ma "To The Death" i dotyczyć będzie systemu PvP. Jednym z najważniejszych założeń "To The Death" jest to, że czym więcej niskopoziomowych graczy zabijecie tym bardziej widoczni będziecie się stawać dla waszych przeciwników.

Drugie planowane ulepszenie dotyczyć ma możliwości wchodzenia w sojusze pomiędzy gildiami. Takie sojusze będą mogły prowadzić wojny na niespotykaną wcześniej w grach MMO skalę. Co więcej, w ramach sojuszu możliwe będzie budowanie tzw. "cudów świata". Nie jest na razie znana ich wartość, jednak pewne jest że prezentować będą one potężną moc.

Kolejną ważną zmianą będą tzw. Powerpoints. W ogromnym skrócie, będą to tzw. achievementy za wypełnienie których dostawać będziemy specjalne punkty. Za punkty te można będzie następnie zakupić nowe bronie oraz sprzęt.

Oprócz tego na graczy czekać będą również nowe dungeony oraz nieznane do tej pory obszary gry. Istniejące już krainy poddane zostaną poważnemu "liftingowi" i mają być zdecydowanie bardziej atrakcyjne.

Zainteresowanych pełną listą zmian zapraszamy do oficjalnej strony Age of Conan.

Aktualizacja: 18 czerwca 2008 13:26

Firma CD Projekt opublikowała informację prasową, w której bardzo szeroko opisała nadchodzące zmiany. Najważniejsze fragmenty publikujemy z minimalną korektą:

Nadchodzące zmiany w Age of Conan:

- Nowy system PvP. Pod koniec czerwca wprowadzone zostanie 10 poziomów doświadczenia w PvP oraz osobne tytuły, nagrody i przedmioty do użytku w tym trybie. Częste zabijanie słabszych przeciwników będzie się teraz wiązało z poważnymi konsekwencjami.

- Wprowadzona zostanie opcja "Kingship", czyli możliwość tworzenia przymierz wielu gildii, które będą rządzić i dzielić na zajętych przez siebie terytoriach, a także bronić lub oblegać wielkie, zbudowane przez graczy fortece.

- Jesienią wprowadzony zostanie system "powerpoints", nagradzający specjalnymi punktami najaktywniejszych graczy. Osoby grające często, biorące udział w walkach PvP, budowaniu fortec, rajdach na maksymalnym (80) poziomie itp., będą zdobywać punkty, za które będzie można kupować nowe umiejętności, bronie i przedmioty.

- Nowy system tańca oparty na punktach "kombo", pozwalający wykonywać graczom ruchy w dowolnej wybranej kolejności. Zachowanie postaci będzie wiernie odtwarzać ruchy zawodowych tancerzy, nagranych w studio przy pomocy urządzeń śledzenia ruchu.