Nadchodzący iPhone 6 może być wyceniony drożej, niż iPhone 5s

Do tej pory nowe telefony Apple zajmowały w cenniku miejsce poprzedników. Nowy iPhone 6 może być jednak droższy od wydanego rok wcześniej iPhone’a 5s. Wszystko ze względu na wykorzystanie w procesie produkcyjnym znacznie droższych komponentów.

Jak donosi serwis iclarified, źródłem informacji o cenach nowego iPhone’a 6 jest ktoś związany z operatorem komórkowym Telefonica. Jeśli wierzyć tym doniesieniom, Apple ma zamiar sprzedawać nowy telefon za większą kwotę, niż w przypadku zeszłorocznego topowego modelu smartfona.

W przypadku iPhone’a 6 z 4,7-calowym ekranem cena podstawowego modelu ma wynosić 750 euro. Dla porównania iPhone 5s wyceniony został na 699 euro. W przypadku pierwszego phabletu w ofercie Apple, jeśli faktycznie zostanie on zaprezentowany, cena ma być znacznie wyższa i wynosić aż 950 euro.

Telefonica jest podobno w trakcie negocjacji z Apple, więc podane ceny należy traktować orientacyjnie. Warto jedna pamiętać, że to nie pierwsze doniesienia na temat tego, że iPhone 6 ma być droższy niż poprzednik. Jest to podobno związane ze znacznie wyższym kosztem wyprodukowania pojedyńczej sztuki telefonu, niż w przypadku modelu iPhone 5s.

Możliwe też, że cena podstawowego modelu nowego iPhone’a 6 będzie wyższa, ponieważ Apple ma w planach porzucenie wersji 16 GB. Jest szansa na to, że podstawowy model będzie wyposażony już od razu w 32 GB pamięci, a w jeszcze wyższej cenie oferowane będą telefony z 64 GB i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Wszystkiego na temat nowego telefonu Apple dowiemy się już 9 września 2014 roku. Na ten dzień firma z Cupertino zaplanowała premierę iPhone’a 6. Spodziewamy się też phabletu o nazwie iPhone 6 Air lub iPhone 6L oraz pierwszego inteligentnego zegarka od Apple o nazwie iWatch.

źródła: iclarified.com