Nadchodzi Championship Manager 2008

Edios Interactive ogłosił, iż wyda kolejną część słynnego cyklu Championship Manager. Wersja "2008" ma ukazać się w sklepach już pod koniec tego roku. Oczywiście jak w przypadku każdej kontynuacji i tu wprowadzone będą kolejne mniej i bardziej kosmetyczne zmiany...

Cykl, którym zajmuje się londyńska firma Beautiful Game Studios, ma zostać wydany tuż przed świętami. Jak zapowiada wydawca, gra będzie oczywiście oferować szereg innowacji różniących Championship Manager 2008 od poprzedniej części serii.

Championship Manager 2008 będzie przede wszystkim w pełni zaktualizowany (sezon piłkarski 2007/2008). Sporej zmianie ulegnie interfejs, w którym prócz spraw estetycznych, będą teraz występować skróty ułatwiające graczom poruszanie się po menu.

Najlepiej jednak zapowiada się usprawniony engine odpowiadający za mecze i zachowanie zawodników. Teraz każdy zawodnik będzie zachowywał się zgodnie z tym jakie na upodobania "w rzeczywistości". Piłkarze będą więc reagować w określony dla siebie sposób, np. jeśli ustawimy na obronie kiepskiego zawodnika, który lubi agresywne zachowania, to możemy spodziewać się częstych fauli. Co ważne, z pomocą trenera będzie można oduczyć graczy takich zachowań.

Na koniec warto dodać, iż do Championship Manager 2008 zostanie zaimplementowany nowy engine 3D pozwalający chociażby lepiej obserwować zachowanie swoich podopiecznych na boisku.