Nadchodzi DualShock 3

Na tę informacje czekali wszyscy posiadacze Playstation 3. Oto nadchodzi ulepszony DualShock. Nowy pad zaoferuje graczom możliwość bezprzewodowego podłączenia, specjalny czujnik ruchów oraz wibracje lepszej jakości.

Nowy DualShock jest wyraźnie cięższy od swojego poprzednika. Z drugiej strony, na pierwszy rzut oka, wydaje się być dużo lżejszy od padów dołączanych do Xboxa 360. Jedno jest pewne, DualShock 3 jest bardzo wygodny, a jego waga nie stanowi problemu.

Pad został przetestowany na grze Ratchet & Clank Future. Gracze, którzy mieli okazję spróbować obsługi nowego DualShocka, byli pod wrażeniem. Właściwie efekty zastosowane w nowej wersji pada są bardzo podobne do tych z poprzedniej... Z jedną bardzo wyraźną różnicą - teraz DualShock zachowuje się jakby bardziej miękko, bardziej dystyngowanie.

Niestety, jest jeszcze sporo niewiadomych. Po pierwsze Sony nie zdradziło daty premiery swojego produktu. Choć wiadomo, że DualShock 3 pojawi się w Japonii już w listopadzie, to jednak amerykańska oraz europejska premiera nadal stoi pod znakiem zapytania.

Drugą rzeczą jest cena oraz sposób dystrybucji. Japoński gigant nie poinformował póki co, ile kosztować mają nowe pady oraz czy będą one sprzedawane w zestawie z nowymi wersjami konsoli. Dokupywanie nowych DualShocków oddzielnie do każdej konsoli może okazać się bardzo kosztowne. Co za tym idzie, zawyży to i tak już wysoki koszt zakupu nowego Playstation 3.

Są jednak też pewne dobre informacje. Otóż Sony zapowiedziało, że DualShock 3 będzie współpracować z istniejącymi grami. Pełna ich lista znajduje się w tym miejscu.

Cóż, czekamy więc na więcej informacji od producenta. O wszystkich nowościach postaramy się informować na bieżąco.