Nadchodzi Faith and a .45

Studio Deadline Games zapowiedziało, że pracuje nad grą Faith and a .45. Według twórców, tytuł ma być swoistym Gears of War z rozbudowanym wątkiem miłosnym. Trzeba przyznać, że koncepcja prezentuje się niezwykle ciekawie. Czekamy na efekty.

Głównymi bohaterami Faith and a .45 są Luke and Ruby, którzy muszą stawić czoła zastępom przeciwników. Ich głównym atutem w walce z potworami jest umiejętność współpracy. Sięga ona tak daleko, że nawet gdy Luke umrze, jego partnerka może obdarować go pocałunkiem i przywrócić do świata żywych.

Nadchodzi Faith and a .45

Luke i Ruby przez całą rozgrywkę będą musieli ze sobą bardzo ściśle współpracować. Walka będzie dosyć skomplikowana, tak więc ukończenie gry będzie wymagało od użytkownika naprawdę sporych umiejętności.

Twórcy oczywiście bardzo zachwalają Faith and a .45. Tytuł ma zachwycić wysoką inteligencją komputerowych postaci. Choć gracz obejmie kontrolę nad Lukiem, to może być pewien, że jego partnerka nie pozostanie bierna -jej udział w walce nie będzie ograniczać się jedynie do reagowania na zaistniałą sytuację. Bohaterka ma sama podejmować decyzje o tym co robić.

Na razie Faith and a .45 jest w trakcie produkcji. Ludzie z Deadline Games twierdzą, że gra powinna ukazać w przeciągu dwóch lat. Jej premiera planowana jest wszystkie najbardziej popularne platformy.