Nadchodzi Final Fantasy XIII-3?

Nie musicie przecierać oczu ze zdziwienia. W tytuł wieści nie wkradł się żaden błąd. Wszystko wskazuje na to, że druga część trzynastej "Ostatecznej Fantazji" nie będzie ostatnią przygodą Lightning i spółki.

Jest to o tyle dziwne, że Final Fantasy XIII-2 jeszcze nie zostało skończone. Pomimo tego informacja o "zaklepaniu" domeny trzeciej trzynastki (?!) została potwierdzona. Szczerze przyznam, że taka wieść mocno mnie zaniepokoiła. Trzynastka nie była najbardziej błyskotliwą częścią wielkiej serii, a tu zdaję się wręcz hurtowo pojawiają się jej spin-offy.

Tymczasem Versus leży i kwiczy, a Square Enix jedynie rzuca informacjami jakoby pracę szły pełną parą. Nie da się ukryć, że z deweloperem od dłuższego czasu dzieje się coś naprawdę niedobrego. Na moje oko są to niesprecyzowane podrygi konającej marki, ale czas pokaże. Chociaż mawiają, że nadzieja jest matką głupich, nadal wierzę, że jeszcze nadejdą dobre czasy dla wielbicieli Final Fantasy. Kto wie, może nawet XIII-2 nas miło zaskoczy?

Przekonamy się o tym już na początku przyszłego roku. W międzyczasie zapoznajcie się z ładnym zwiastunem oraz przeczytajcie o podróżach w czasie, które staną się istotnym elementem rozgrywki.