Nadchodzi Fireweb, czyli pierwszy telefon LG z FireFox OS

LG będzie kolejnym producentem, który wprowadzi do swojej oferty smartfon działający pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego Firefox OS opracowanego przez fundację Mozilla. Nazwa nowego urządzenia to Fireweb i ma on wybić się wśród konkurencyjnych urządzeń mobilnych z Firefoksem ze względu na nieco lepszą specyfikację. Nadal będzie to jednak telefon z niskiej półki.

Nowy smartfon LG działający pod kontrolą systemu Firefox OS ma być urządzeniem z ekranem o dość długiej przekątnej. Czterocalowy ekran niestety nie idzie w parze z rozdzielczością, która będzie wynosiła zaledwie 480 na 320 punktów. Urządzenie napędzać będzie jednordzeniowy proces o taktowaniu 1 GHz od firmy Qualcomm. Specyfikację dopełnia 2 GB pamięci wewnętrznej przeznaczonej na system oraz dane użytkownika i aparat główny robiący zdjęcia w rozdzielczości pięciu megapikseli. ZTE Open i bardziej znany w Polsce Alcatel One Touch Fire cechują 3,5 calowe ekrany i aparaty z matrycami 3,2 megapiksela.

Nadchodzi Fireweb, czyli pierwszy telefon LG z FireFox OS

Mozilla Firefox

LG Fireweb trafi do sprzedaży pod kontrolą opartego o język HTML5 systemu Firefox OS w wersji 1.1, która rozwiązuje nieco problemów wieku dziecięcego nowego dziecka Mozilli. Aktualizacja 1.1 poprawia płynność działania interfejsu i dodaje nowe funkcję, jak np. obsługę wiadomości MMS. Nadal jednak ciężko patrzeć na ten system jako konkurencją dla Androida od Google, Apple iOS lub Microsoft Windows Phone. Sami twórcy stawiają go go raczej w opozycji do urządzeń takich jak tzw. feature phone’y z rodziny Nokia Asha.