Nadchodzi Gears of War 3. Zobacz pierwszy trailer

Kontynuacja jednej z najlepszych gier akcji ostatnich lat oficjalnie zapowiedziana! Gears of War 3 ukaże się w kwietniu 2011 r., a jej przedsmak to pierwszy oficjalny trailer zatytułowany "Ashes to Ashes".

Główny deweloper studia Epic, Cliff Bleszinski, opowiedział o szczegółach trzeciej części Gears of War w nietypowych okolicznościach - w talk show Jimmy'ego Fallona na antenie telewizji NBC. Bleszinski określił Gears of War 3 mianem "najgorzej utrzymywanego w tajemnicy sekretu" w branży gier komputerowych.

Scenariusz gry to dzieło niejakiej Karen Traviss, znanej z powieści osadzonych w świecie Star Wars oraz trzech pozycji opartych na wątkach z Gears of War. Akcja gry toczy się 18 miesięcy po zakończeniu "dwójki".

Gracz ponownie wcieli się w postać Marcusa Feniksa, żołnierza sił COG (Coalition of Ordered Governments) w walce z inwazją Obcych - Szarańczy. Co ciekawe, w pewnych momentach gra umożliwi też poprowadzenie innej jednostki, co pozwoli graczowi spojrzeć na pewne wydarzenia fabularne z innej perspektywy.

Crysis 2 kontra Gears of Wars 3 - co lepsze?

Zdaniem Bleszinskiego grafika to rzecz, która w pierwszej kolejności zwraca uwagę użytkowników, ale to co liczy się w ostateczności, to rozgrywka. W Gears of War 3 jej elementem będzie możliwość walki z nową frakcją obcych, Lambent Locust. Te mackowate stwory mogą zmieniać kształt w trakcie walki.

Nowością w grze będzie też nowy tryb rozgrywki wieloosobowej - kampania w kooperacji z trzema innymi osobami. Do dyspozycji gracza oddane zostaną nowe bronie, m.in. podwójna strzelba oraz Pendulum Lancer.

W grze pojawią się wreszcie kobiety-żołnierki; Epic wysłuchało więc najwyraźniej propozycji fanów, którym brakowało przedstawicielek płci pięknej. Tym samym w oddziale Delta zagościć ma Anya Stroud, której głos można było usłyszeć przez radio w poprzednich częściach gry.

Gears of War 3 wejdzie do sprzedaży w kwietniu 2011 r. Dokładne daty premiery to 5 kwietnia w Ameryce, 7 kwietnia w Azji i 8 kwietnia w Europie. Gra przeznaczona będzie na konsole Xbox 360.

Gears of War 3 - zobacz trailer "Ashes to Ashes":