Nadchodzi GigaCam

Firma X10 przedstawiła GigaCam - nową kamerę wideo, która może bezprzewodowo przesyłać sygnały wideo i audio na odległość 30 m.

Nowa kamera wideo GigaCam firmy X10, dzięki wykorzystaniu radiowej łączności bezprzewodowej, przesyła sygnały wideo i audio na odległość 30 m. Zestaw GigaCam składa się z kolorowej, analogowej , mikrofonu i 2,4 GHz transmitera, umieszczonych w urządzeniu wielkości piłki golfowej. Całość waży zaledwie 110 gramów i kosztuje ok. 100 USD.

GigaCam jest także wyposażona w nadajnik sygnału wideo-audio, który umożliwia przesłanie obrazu i dźwięku na ekran TV. Możliwe jest też nagranie filmu na taśmę wideo lub oglądanie go na ekranie komputera, a nawet, za pomocą odpowiedniego programu, dystrybuowanie go przez Internet. Aby obejrzeć zapis wideo na monitorze komputera, wystarczy wysłać sygnał bezpośrednio do karty zajmującej się przechwytywaniem obrazu wideo w komputerze albo połączyć wyjście GigaCam z wejściem cyfrowej kamery wideo i poprzez nią transmitować go na ekran monitora komputera.

"GigaCam może być montowana właściwie wszędzie, dzięki temu dostarcza użytkownikowi bogatsze możliwości niż większość kamer cyfrowych. Może być wykorzystana w systemach automatyzacji gospodarstw domowych, zabezpieczeniach domów i rozrywce" - stwierdził Alex Peder z X10.

Więcej informacji: www.idg.net