Nadchodzi Gran Turismo 5?

W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów twórca serii Gran Turismo - Kazunori Yamauchi - powiedział, że najnowsza odsłona gry ukaże się na rynku już w przyszłe wakacje. Gra jest na razie na bardzo wczesnym etapie produkcji i ciężko powiedzieć o niej cokolwiek więcej. Jednak to że powstanie wydaję się być już pewne.

Co prawda już dużo wcześniej gracze będą mieli możliwość przetestowania tytułu. W październiku ma bowiem ukazać się specjalna wersja gry. Będzie ona oferować ok. 40 samochodów do wyboru oraz cztery trasy. Wiadomo też, że użytkownicy wersji próbnej dzięki trybowi multiplayer będą mogli przerzucić swoje zmagania do sieci. Jak zapowiadają twórcy - ten jak również inne materiały dotyczące gry będą do ściągnięcia z witryny PlayStation Store.

Po raz pierwszy gra z serii Gran Turismo została wydana w roku 1997 i od razu przyciągnęła masę fanów. Tytuł szybko okazał się być jednym z najlepiej sprzedających się na konsolę PlayStation w historii. Także jako jeden z nielicznych otrzymał prestiżową notę 10/10 w znanym brytyjskim czasopiśmie Edge.

Następne odsłony gry były jedynie potwierdzeniem świetnej formy programistów z Polyphony Digital. Świetna jakość oraz duża liczba samochodów do wyboru przyciągały coraz większą liczbę zagorzałych graczy.

Czekamy więc na podanie konkretnego terminu premiery gry. O wszystkich nowych doniesieniach w tej sprawie informować będziemy na bieżąco.