Nadchodzi Hegemonia!

29 listopada na półki Polskich sklepów trafi wyprodukowana przez węgierskie studio Digital Reality strategia kosmiczna Hegemonia: Żelazne Legiony.

W grze obejmujemy dowództwo nad elitarnym Żelaznym Legionem, który zostaje skierowany do walki w konflikcie jaki wybuchł w 2014 roku pomiędzy mieszkańcami Ziemi a kolonistami z Marsa. Po kilku tygodniach ciężkich walk adwersarze zaprzestają walk i zawierają przymierze w celu przeciwstawienia się zagrażającej ludzkości flocie inwazyjnej obcych.

Jako dowódca floty gracz będzie musiał odkrywać i zdobywać galaktykę, planować kolonizację i zagospodarowanie terenu planety, zarządzać jej zasobami, decydować o kierunku rozwoju badań naukowych jak również wydawać stosowne rozkazy podwładnym znajdującym się akurat w "styczności z wrogiem".

Główne zalety Hegomnii to doskonała grafika oparta o system graficzny Walker, który w pełni wykorzystuje możliwości najnowszych kart graficznych oraz wymagający i elastyczny system sztucznej inteligencji.

Hegemonia: Żelazne Legiony zostanie wydana nakładem firmy LEM w wersji z polskimi napisami oraz płytą zawierającą ścieżkę dźwiękową z gry w cenie 69 zł.