Nadchodzi Icewind Dale Enhanced Edtion, a twórcy udostępnili zwiastun wideo

Po odświeżonej edycji obu części serii gier Baldur's Gate przyszła kolej na następny tytuł oparty o mechanikę Dungeons and Dragons. Już w tym tygodniu ma zadebiutować Icewind Dale Enhanced Edition.

Nowe wydania kultowych gier sprzed wielu lat to łakomy kąsek dla użytkowników nowoczesnych urządzeń komputerowych oraz okazja do ponownego zarobienia pieniędzy przez twórców takich gier. W świecie gier RPG ścieżkę przetarły obie części z serii Baldur's Gate. Pojawiły się one w wersji Enhanced Edition. Twórcy przystosowali te tytuły do działania na nowoczesnych komputerach oraz dokonano ich konwersji do systemów działających na tabletach.

Nadchodzi Icewind Dale Enhanced Edtion, a twórcy udostępnili zwiastun wideo

Po sukcesie obu części Baldur's Gate Enhanced Edition przychodzi kolej na kolejny cieszący się olbrzymim uznanie wśród graczy tytuł w wersji odświeżonej. Już 30 października, czyli w najbliższy czwartek, zadebiutuje Icewind Dale Enhanced Edition. W pierwszej kolejności gra udostępniona zostanie posiadaczom komputerów osobistych korzystającym z systemów Windows i Mac OS X, a w przedsprzedaży tytuł można zakupić w cenie 19,99 dol.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej

Na konwersję Icewind Dale na tablety z systemami Android oraz iOS przyjdzie poczekać nieco dłużej. Na szczęście zwiastun gry mogą obejrzeć już teraz wszyscy fani gry niezależnie od platformy, na której planują grać. Podobnie jak w przypadku odświeżonej wersji Baldur's Gate, tak samo Icewind Dale Enhanced Edition będzie nieco zmienione względem oryginału i nie chodzi tylko o dostosowanie interfejsu do ekranów dotykowych. Gracze otrzymają dostęp do nowych czarów, ekwipunku, klas, modeli i zadań do wykonania oraz tryb multiplayer.