Nadchodzi MP4

Firma Flavor Software poinformowała, że już wkrótce będzie dostępny program Flavor Player - aplikacja do odtwarzania plików medialnych w formacie MPEG-4 (mp4).

Firma Flavor Software, zajmującą się rozwojem technologii multimedialnych, zaprezentowała program Flavor Player. Aplikacja, przeznaczona do odtwarzania plików zapisanych w standardzie MPEG-4 (Moving Pictures Experts Group-4), łączy funkcje przeglądarki internetowej oraz odtwarzacza animacji Flash i DVD. Zdaniem przedstawicieli Flavor Software, standard MPEG-4 w związku z niepewną przyszłością przedsięwzięć, takich jak Napster, ma być nowym źródłem rozrywki, którego szukają internauci. Informują również, że ta technologia zapewni w znacznym stopniu ochronę praw autorskich.

Ponieważ pojedynczy plik w standardzie MPEG-4 zawiera płaszczyzny (layers), na których może przechowywać oddzielnie dźwięk, animację, obrazy i aplety Javy, możliwe stanie się zgromadzenie w jednym miejscu materiałów medialnych z różnych źródeł. Specjalne, dodatkowe płaszczyzny mają umożliwić pobieranie plików MP4 do urządzeń przenośnych (np. telefonów komórkowych).

Według informacji producenta, zubożona wersja Flavor Player ma być dostępna za darmo w Internecie w ciągu najbliższych kilku dni.

Więcej informacji: www.flavorsoftware.com