Nadchodzi Mini iPad?

Anonimowi informatorzy donoszą, że firma Apple może szykować jeszcze jedną wersję swojego iPada. Nowe urządzenie miałoby być czymś pomiędzy iPodem Touch i tabletem amerykańskiej korporacji.

Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze Reutersa, którzy powołują się na informatorów pozostających w kontakcie z azjatyckimi firmami produkującymi sprzęt elektroniczny. Ich zdaniem rozpoczęły się już prace nad iPadem, który "będzie w połowie tak duży jak obecny model tabletu". Inne źródła twierdzą, że urządzenie wielkością wpasuje się między iPoda Touch i obecną generację iPada.

Firma Apple oczywiście nie skomentowała tej wiadomości. Warto jednak przypomnieć, że sam Steve Jobs mówił jakiś czas temu, że tablety mniejsze niż iPad nie zainteresują potencjalnych klientów. Od dłuższego czasu plotkuje się też o iPadzie 2, który miałby być ulepszoną wersją urządzenia znajdującego się obecnie na rynku.

Czy rzeczywiście usłyszymy jednak zapowiedź tych nowości? Czas pokaże - według niepotwierdzonych plotek, premiera iPada 2 miałaby się odbyć w okolicach lutego bądź kwietnia przyszłego roku. O premierze Mini iPada nie powiedziano ani słowa.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10